Adet sancısı nasıl geçer?

Eğer her ay adet sancısı çekiyorsanız bu sizi çok yıpratır. Biran önce doktorunuzla veya küçük tüyolarla bu sancılardan kurtulabilmeniz mümkündür.

Adet sancısı nasıl geçer?
 Bu sonuçta basit bir dismenoreyse, sekonder dismenore değilse yani altta yatan mevcut bir pataloji yoksa bazı basit önlemlerle bu ağrıyla başedilebilir. İlk önce, doktorunuza da danışarak tabi ki, ağrı kesici kullanmaktan sakın ola korkmayın.

Toplum içerisinde yanlış bir inanış var. Ağrı kesicilerin kısırlık yaptığı veya ağrı kesicilerin kanama miktarını azalttığı konusunda. Evet kanama miktarını azalttığı doğrudur ama bu patoloji yaratmaz, hele kısırlık hiç yaratmaz. Zaten çoğu zaman kanama miktarını azaltmak için de kullanılır. Fakat burada bilinmesi gereken nokta ağrı kesiciye ağrının şiddetli olduğu zamandan önce başlamaktır. Başlayan ağrıyı kesmek zordur, ama ağrının başlayacağını hisseder hissetmez alırsanız ağrı kesiciyi çok daha fazla işe yarar ve daha az doz kullanmış olursunuz. Ne kadar sıklıkla kullanılmalı sorusunun cevabı ise, eğer mevcut ağrı kesici midenize herhangi bir zarar vermiyorsa ve onu kullanmanızda başka bir problem yok ise o zaman günde 1 veya 2 kez alınabilir.

Bunun haricinde mutlaka yapılabiliyorsa yatak istirahati yapılması, cenin pozisyonunda bacaklarını içeri çekilerek uzanılması, karın bölgesine ılık kompresler, sıcak su torbaları veya sıcak havlular konması, kafein ve benzeri içeceklerin mümkün olduğunca az tüketilmesi, tuzun minimize edilmesi ve lifli gıdalardan zengin beslenilmesi gerekmektedir.
 

karakter kaldı.
Yorum Gönder

4 YORUM

 • Misafir Avatar

  duygum

  3 yıl önce

    (0)  Cevapla

  benim kadar adet sancısı çeken olmamıştır.

 • Misafir Avatar

  nursima

  3 yıl önce

    (0)  Cevapla

  ya yardm ediiiiiiiiiiiiiiiiiiin ölcem ben burda çok kötym karnmı sck hawlyla kapattm sıcak şireli su içtm ayaqma çift çorap gydm aqrı kesici içtm geçmiyoo..
  öleecek gibi saancı çekiyorumm :/

 • Misafir Avatar

  tuğçe kurt

  3 yıl önce

    (0)  Cevapla

  ölüyorum yardım edin bu sancı beni öldürecek gitmediğim doktor kalmadı bekarken evlenince geçer dediler şimdi ise anne olunca geçer diyorlar lütfen yardım edin karın ağrısı çok şiddetli

 • Misafir Avatar

  gaye

  10 ay önce

    (0)  Cevapla

  Susun karin agrisindan 9gun devamsizligim var gitmmedim

Copyright © 2016

Copyright © by BizKadinlar.Com

foto galeri

 • Kısa Saç Modelleri 2016
 • 2016 İstikbal Oturma Grupları Modelleri

iletişim

 • Sitemizde herhangi bir ürünün satışı yoktur. Reklam için mail : admin@bizkadinlar.com