Adnan oktar kimdir?

Adnan Oktar kimdir sorusuna kendisi ve bir çok kişi farklı bilgiler sunmaktadır. Bizde bazı araştırmalar yapıp bu soruların cevabını eklemiştik. Fakat Sayın Adnan Oktar'ın avukatı tarafından aldığımız tehdit uyarıcı mail ile bu yazıları kaldırmış bulunmaktayız. Aşağıda vermiş olduğumuz yazıları okuyarak sizlerde biraz olsun fikir sahibi olacaksınız.

Adnan oktar kimdir?

Adnan Hocanın Dekolteli Melekleri
İlgili Galeriye Git
Adnan Oktar kimdir ve neler yapar ?

Seyyidlik ve Mehdîlik iddiaları

 Adnan Oktar kendisinin Muhammed'in soyundan gelenler anlamında seyyidlerden olduğunu iddia etmektedir.[15]
Adnan Oktar'ın müritlerine kendisinin hadislerde sözü edilen kutsal kişi Mehdî olduğunu ima ettiğine ve onları buna inandırdığına dair bazı iddialar bulunmaktadır.

 Oktar, bir röportajında mehdîlik iddiasında bulunduğunu reddetmiştir.[20] Ancak aynı röportajında "Mehdî'nin Mehdî olduğunu söylemeyeceğini, bir insanın Mehdî olduğunu söylemesi halinde dinden çıkacağını, Mehdî hakkındaki hadislerle kendisi arasında 'tam bir uyum' olduğunu, Mehdî'nin tarifinin kendisine 'tıpatıp uyduğunu', yine de tüm bunların bir tesadüf olabileceğini" belirtmiştir.[20] Adnan Oktar kendisinin mehdilik iddia'larının ve kadınlarla ilişkilerinin sorulduğu tartışma programında kendisinin mehdi olmadığını, mehdilik iddiasında bulunmadığını, buna kanıt olarak da kendisinin alemci olduğunu, neşeli olduğunu ve kendisinin dedesi saydığı Muhammed'e benzer şekilde kadınlardan had safhada hoşlandığını ifade etmiştir.

 Adnan Oktar’a göre mehdilikle ilgili 200 hadis kendisine tıpatıp uymaktadır.[23] Ayrıca O’na göre Mehdi'nin ismi Adnan[24], çıkış yeri de İstanbul [25] olabilir. Adnan Oktar, kendisine ait bir sitede yayınlanan başka bir röportajında, Mehdi ve İsa'nın yeniden geldiklerini, şu an "dinsizlerin, materyalistlerin ve müşriklerin, siyasi ya da başka şekillerdeki saldırılarından korunmak için gizlendiklerini" ileri sürmüştür.[26]

Kendisi hakkında iddia ve ithamlar


Askerlik durumu 
Oktar askere sevk edilmek istenmiş, 1993 yılında Eskişehir Hava Hastanesi'nden aldığı "askerliğe elverişli değildir" raporuyla askerlikten muaf tutulmuştur.[34] Oktar, paranoid şizofreni hastası olduğuna dair yedi farklı hastaneden rapor almıştır.[34] Adnan Oktar Vekili Avukat Kerim Kalkan ise Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nin raporunu dayanak göstererek, Adnan Oktar'ın ruh sağlığına ilişkin iddiaların gerçek dışı olduğunu iddia etmiştir.[35]
Adnan Oktar 18 Ağustos 2000 yılında bedelli askerlikten yararlanarak, öngörülen bedeli ödemiş ve askerlikten terhis edilmiştir.[35]

Uyuşturucu kullanımı iddiaları 

Adnan Oktar hakkında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından kokain kullandığı iddiasıyla 10 Temmuz 1991 tarihinde dava açılmıştır. Açılan davada "delillerin şüpheli olduğu" ve "şüphelerin sanık lehine yorumlanması gerektiği" ilkesi uyarınca Yargıtay yolu açık olmakla birlikte 22 Şubat 1994 tarihinde beraatine karar verilmiştir.
Çıkar amaçlı örgüt kurma iddiaları [değiştir]

 12 Kasım 1999 tarihinde içlerinde Adnan Oktar'ın da bulunduğu, Bilim Araştırma Vakfı'na (BAV) mensup 85 kişi gözaltına alındı. Bir haftaya yakın bir süre İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde tutulan BAV mensupları, kendilerine bu süre içerisinde çok ağır fiziksel baskılar uygulandığını, önceden hazırlanmış bazı ifadelerin kendilerine zorla imzalatıldığını iddia ettiler.[36] Adnan Oktar BAV operasyonu sonrasında dokuz ay cezaevinde tutulmuştur. Çete oluşturmak ve tehditle menfaat sağlamak suçlamasıyla cezaevinde tutulan Adnan Oktar ve Ferit Develioğlu, müştekilerin çoğunun Emniyetteki baskı sonucu şikayetçi olmak zorunda kaldıklarını söylemeleri üzerine İstanbul DGM’de görülen duruşma sonunda tahliye edildiler.[37] İddialara göre gözaltına alınanların ailelerine, BAV yöneticilerinden şikayetçi olmaları şartıyla yakınlarının serbest bırakılacağı söylenmişti.[38]

 BAV operasyonunun gece yarısı gerçekleştirilmesi ile ilgili eleştiriler üzerine dönemin İçişleri Bakanı Saadettin Tantan, "Her şey kurallara göre yapılmıştır. Olay yargıya intikal etmek üzeredir. Onun için bu aşamada bir açıklama yapmayacağım. Şu kadarını söyleyeyim, Adnan hocanın yakalanması Apo'nun yakalanması kadar önemli. Bu adam, Apo kadar tehlikeli birisi." açıklamasını yapmıştır.[39]

 Adnan Oktar ve bir grup müridi hakkında açılan "çıkar amaçlı örgüt kurma" davası, 24 Kasım 2005 tarihinde, İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararı ile, zamanaşımına uğradığı gerekçesiyle düşürülmüştür.[40] Bununla birlikte Yargıtay 8. Ceza Mahkemesi sonradan bu kararı bozmuştur.[41] Bozma kararı neticesinde, İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi Oktar hakkında yurtdışına çıkış yasağı getirmiştir.[42] Nisan 2008'deki duruşmada ise savcı Orhan Erbay, Adnan Oktar'ın da aralarında bulunduğu sanıklar hakkında beraat istemişti.[43] 9 Mayıs 2008'de Adnan Oktar, İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından, "çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek" suçundan 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı.[44]

Oktar ile 17 sanığın yargılandığı davayı karara bağlayan İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi, Adnan Oktar'ı "çıkar amaçlı örgüt kurmak ve yönetmek" suçundan lehine olan yeni TCK'nın 220. maddesinin birinci fıkrası uyarınca üç yıl hapis cezasına mahkûm etti. Mahkeme heyeti, "adı geçen örgütün organize bir şekilde mahkemeyi baskı altında tutmak ve yargılamayı engellemek için görsel ve yazılı basına ilanlar verdiğini belirterek, mahkeme başkanı Salih Öztürk ve üye hakim Nuran Yalınbaş'a hakaret ve iftirada" bulunduklarını bildirdi. Mahkeme heyeti ayrıca, Oktar'ın fiilinden sonraki davranışları esas alınarak TCK'nın 62. maddesinde öngörülen indirimin uygulanmasına yer olmadığına hükmetti.[45]

Kaynak: Wikipedia

------------------------------------------------------------------------------

Adnan Oktar: ''Rüyamda Hz. İsa (as)'ı gördüm''


İşte Adnan Oktar'ın gördüğü rüya ile ilgili açıklamaları:

“Bugün rüyamda ilk kez bir Peygamber gördüm inşaAllah. Hayatımda bir tek Bediüzzaman Hazretlerini görmüştüm rüyamda. Bu defa ilk defa br Peygamberi, Hz. İsa (as)'ı gördüm. 

Çok geniş bir mekandı gördüğüm yer. Hocam tanıdınız mı dedi orada birisi. Kim söyledi tam hatırlamıyorum. Bizim kardeşlerimizden biri olabilir. Hemen tanıdım. “Aaa maşaAllah” dedim. Yanına gittim sarıldım. Beni çok sıcak karşıladı. Sanki önceden beni biliyormuş gibiydi. Çok yakışıklı biriydi maşaAllah.

Sarı-kahverengi saçları vardı. Kısa bir gömlek giymişti, saçları omuzlarına dökülüyordu. Saçları da hafif dalgalıydı. Sarışın tenliydi, yüz hatları keskindi, çok yakışıklıydı. Açık göz rengine sahipti. Çok geniş omuzluydu. Geniş göğüslüydü. Adeleliydi, kibar bir burnu ve hafif bir sakalı vardı. Tahminen 1.77 boylarındaydı. 30-35 yaşlarındaydı. Avrupalılara çok benziyordu. Çok çok yakışıklıydı. Çok sevinçli, neşeli görünüyordu maşaAllah.

Hocam tanıdınız mı dediler? Aaa, maşaAllah dedim. Mekan sokak değildi, geniş bir mekandı, kalabalık bir yerdi, baya sevinerek muhabbetle gittim sarıldım. Ondan sonrasını hatırlamıyorum.”

Kaynak:Sonyorumhaber

------------------------------------------------------------------------------

'Adnan Hoca'nın davaları Kadıköy Savcılığı'nı kilitledi...

Adnan Oktar, YouTube'da yanındaki kızlarla sohbet edip, dans ederken çıkan görüntülerine yorum yapan 350 kişi hakkında şikayetçi oldu. Oktar'ın açtığı davalar yüzünden Kadıköy Savcılığı iş yapamaz hale gelince savcılık, Oktar'ın başvurularını incelemeye aldı.

Kaynak: haber.sol.org.tr/

------------------------------------------------------------------------------


Peki gerçek Adnan Oktar Kimdir ?

Anayasa Mahkemesi, Adnan Oktar'ın sosyal medya üzerinden kendisine küfür edildiği gerekçesiyle yaptığı suç duyurusunun reddedilmesi üzerine yaptığı Bireysel Başvuruyu kabul edilemez buldu.

 Anayasa Mahkemesi’nin 4 Bireysel Başvuruya yönelik kararları Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Yüksek Mahkemenin kararına göre Oktar, sosyal paylaşım sitesi “facebook” üzerinden bir kişinin kendisine küfür ettiğini, bu kişinin 49 takipçisinin de kendisi hakkında yapılan hakareti gördüklerini, bunun da kişilik haklarına saldırı oluşturduğu iddiasıyla Kadıköy Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Kadıköy Cumhuriyet Başsavcılığı ise Oktar'a hakaret edildiğine dair delil bulunmadığı gerekçesiyle kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. Oktar’ın Başsavcılığın kararına itiraz ise Üsküdar 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nden döndü. Bunun üzerine adil yargılanma hakkının ihlal edildiği gerekçesiyle Bireysel Başvuru’da bulunan Adnan Oktar’a Anayasa Mahkemesi’nden de olumsuz yanıt geldi. Anayasa Mahkemesi, Oktar'ın başvurusunun kabul edilemez olduğuna oy birliğiyle karar verdi. Oktar'ın iddialarıyla ilgili hukuk davası açma yolu tüketilmeksizin bireysel başvuruda bulunduğu anlaşıldığına dikkat çekilen kararda, başvuru yollarının tüketilmemesi nedeniyle kabul edilemez olduğu belirtildi. Oktar'ın ihlal iddialarını kanıtlayacak herhangi bir delil sunmadığının da ifade edildiği kararda, başvurunun açıkça dayanaktan yoksun olması nedeniyle de kabul edilemez bulunduğu kaydedildi.

-DAYANAKTAN YOKSUN-

Anayasa Mahkemesi, 3 başvuruyu daha kabul edilemez buldu. Anayasa Mahkemesi’nin kararında, İstanbul'da 1999'da dönemin Devlet Güvenlik Mahkemesinde yargılanarak müebbet hapis cezasına çarptırılan ve cezası Yargıtay tarafından onanan şikayetçinin, konuyu adil yargılanma hakkının ihlal edildiği gerekçesiyle Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine (AİHM) taşıdığı belirtildi.

AİHM'in yargılamayla ilgili ihlal kararı vermesi üzerine şikayetçi bu kez yargılamanın yenilenmesi isteminde bulundu. Bu isteminin reddedilmesi üzerine konuyu Anayasa Mahkemesine taşıyan şikayetçinin başvurusu, açıkça dayanaktan yoksul olduğu gerekçesiyle Yüksek Mahkeme tarafından kabul edilemez bulundu.

Mersin’in Anamur İlçesi Müftülüğü Şefi iken Hakkari'ye atanan şikayetçi, eski görev yerine dönmek için idari yargıda açtığı davaların lehine sonuçlanmasına karşın kararların uygulanmaması nedeniyle konuyu Anayasa Mahkemesine taşıdı. Anayasa Mahkemesi, açılan davaların bireysel başvuruların başladığı tarihten 5 ay önce kesinleştiğini tespit ederek, "zaman bakımından yetkisizlik" nedeniyle başvuruyu kabul etmedi. Anayasa Mahkemesi, Milli Savunma Bakanlığı’ndan Maliye Bakanlığı Gelirler İdaresi Başkanlığı’na atanma talebi reddedilen devlet memurunun çalışma hakkının ihlal edildiği yönündeki şikayeti ise dayanaktan yoksun olduğu gerekçesiyle kabul edilemez bulundu.
Kaynak: gercekadnanoktar.blogspot.com/2013/11/adnan-oktar-sok-mahkeme-red-eddi-anayasa-harun-yahya.html

Adnan Oktar'ın kedicikleri
Şeyh Nazım Hazretleri: Mehdi hanımlarla oturur, onlarla konuşur. Onun derdi başkadır!!!


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
sibel - 5 yıl önce
acaba soruyorum hangi dinde kadınların bu kadar süslenip ön plana çıkıp din çercevesi altında proğram yapması ne kadar doğrudur? soruyorum sizlere. kapalılara ne demeli. yahu biriniz bunlara söğlesin aynaya bakmıyorlarmı hiçççççççççççç yorum yapamayacağım kadar yorumsuzlar
Avatar
nur - 5 yıl önce
ismail baki daha sevimli:)
Avatar
mahmut - 5 yıl önce
(gerçek alim ;gördüğünüz zaman size allahı hatırlatandır.hş.)bir baba çocuğunun yanında şu hareketleri yapsa vakarı kalırmı.alimliten soytarılığa terfi etmiş nefsinin kölesi olmuş zavallı.
Avatar
sanane - 5 yıl önce
allah belanızı versin!
Avatar
naım - 5 yıl önce
show men gibi adam beni çok güldürüyor :)
Avatar
nehne gan - 5 yıl önce
adnan oktar sebataist yahudimi. adnan okatar erbakanıda aldatmış kendine bağlamışmı.
Avatar
Misafir - 5 yıl önce
ogulcan............
seda sayan
adnan oktari bu kadar methettigine göre,
oglunu-ogulcani adnan hocaya talebe olarak versn..
sedaya ancak bu yakişir..
nasil bir anne olduğun en güzel böyle anlaşilir???
Avatar
ayca - 5 yıl önce
adnan oktar ın hahudı oldugunu anlamak ıcın bıraz mason ısaretlerı ıle ılgılı kıtaplar okumak yeterlı.adamın kanal logosu bıle mason ozel isaretlerı ıle dolu