Kadın Kadına Aşk
Kadının başka bir kadına aşık olması lezbiyenlik olarak adlandırılır ve muhafazakar toplumlarda son derece yadırganan bir durumdur. Oysa aşk cinsiyete değil kişiye duyulan duygusal bağdır ve aşkın cinsiyeti olmaz.

Seküler toplumlar bu durumu nispeten kabullenebilmişken, dini  temel alan muhafazakar toplumlar bu durumu şiddetle reddeder. Kadın kadına aşk ehl-i kitap denilen islam, hristiyanlık ve musevilikte kat-i bir suretle yasaklanmıştır ve büyük azap sebebidir. Dinin kadın kadına aşkı yasaklamasının temel argümanı toplum düzeninin bozulması ve toplumun devamını sağlayan üremenin durmasıdır. Oysa batılı sosyologlar homoseksüelliğin serbestisi durumunda üremenin durmayacağını ve toplumun yapısında bir sorun olmayacağını belirtir. Kadın kadına evlilik bazı batılı toplumlarda serbesttir ve homoseksüel çiftlerin evlat edinme hakkı vardır. Bu evlilik ülkemizde ve diğer islam ülkelerinde ise yasaktır.

Dini ve seküler çevreler ne derse desin kadın kadına aşk bir realitedir ve bunun engellenmesi imkansızdır. Hatta bazı psikologlar her kadının bir parça lezbiyen olduğunu ve aslında biseksüel olduğunu idda eder.
Anahtar Kelimeler
Kadın Kadına Aşk
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×