İş görüşmesine giderken nasıl giyinmeli

İş görüşmesine giderken tepeden tırnağa çok dikkatli olmalısınız. Hem fiziksel olarak hemde zihinsel olarak hazır olduğunuz anlaşılmalıdır.

İş görüşmesine giderken nasıl giyinmeli
Ceket çok önemli. Ceket otorite demek. Aynı kıyafet ceketli veya ceketsiz karşıya verdiği sinyalle çok değişiyor. Ceketsiz olduğu zaman “benim özgüvenim o kadar da iyi değil, her şeyi yapamam” demek. Ceket ve etek bayanlarda çok önemli. Dolayısıyla iş görüşmesine giderken mutlaka ceket ve etek giyilmeli. Mavinin ve lacivertin tonları ben konuşacağım siz dinleyeceksiniz mesajını veriyor. Eğer kendinizi ifade etmek istiyorsanız o tonlarla gidin. Çorap çok önemli. Yaz bile olsa çok ince de olsa kesinlikle çorapla gidilmeli iş görüşmesine. Ayakkabı seçimi de çok önemlidir. Ayakkabının önü veya arkası açık olduğu zaman otoriteyi kaybedersiniz. Ön ve arkası kapalı bir ayakkabı seçmelisiniz. Mümkünse saçlarınızı toplayacaksınız. Toplu saç , kapalı ayakkabı, çorap, etek ve ceket, içinde iş hayatına uygun gömlek; çok süslü, çok kadınsı, çok frapfan olmayan bir gömlek ben üst düzey yönetime dahi hazırım imajını veriyor.
 

karakter kaldı.
Yorum Gönder

1 YORUM

 • Misafir Avatar

  özlem duman

  2 ay önce

    (0)  Cevapla

  ben iş görüşmesine giderken ağustos ayıydı.bende ceket ve çok kısa bir etek giymiştim.ve altınada ince siyah külotluçorap giymiştim.zaten iş görüşmelerinde mutlaka ince çorap olmalı.fakat ben önü ve arkası açık bilekten bağcıklı bir topuklu ayakkabı giymiştim.bu durumda mutlaka ayaklarda kırmızı oje ve pedikür şart.çok güzel olmuştu.şu an o işte çalışmaktayım.çokta memnunum.benimde tavsiyem mutlaka ceket süpermini,ince çorap ve açık topuklu kombinasyonudur.

Copyright © 2016

Copyright © by BizKadinlar.Com

foto galeri

 • Kısa Saç Modelleri 2016
 • 2016 İstikbal Oturma Grupları Modelleri

iletişim

 • Sitemizde herhangi bir ürünün satışı yoktur. Reklam için mail : admin@bizkadinlar.com