Saçlarda yapılan ufak deşiklikler kişiye yenilik ve farklı bir ruh hali sağlamış olur. Sürekli aynı saç modelinden sıkılmış olan bayanlar için her sene olduğu gibi bu sene de kızıl saç modelleri üzerine farklılıklar getirildi. Saçlarında değişiklik yapmak isteyenler için, stil danışmanları 2013 saç modelleri üzerine değişim yapılması adına birkaç ipucu vererek, hanımlara fikir verdi. 

 Tamamen aynı boyutta olan saç uzunluğunun modasının geçtiğini belirten modacılar, daha çok saçların hareketlilik kazandırılmasını tavsiye ediyor. Kızıl saç modelleri arasında, saçlara verilen şekillerin katlı olmasını belirten stil danışmanları, yüz tipine uygun olmasının da önemini belirtti. Saç modelleri arasında kısa saçın daha rövanşta olduğunu belirten uzmanlar, kulak mesafesinin biraz daha altında biten, katlı modellerin oldukça modern olduğunu ve tercih edildiğini belirtmekte. 

 Alnı geniş olan hanımların, saçların önlerine kâkül bırakılarak kapatılmasını tavsiye eden uzmanlar, bu tarz yüz tipine sahip olan hanımlara kâkülün yana alınıp şekil verilmesi gerektiğini doğruladı. Kızıl saç modelleri arasında da kâkülün moda olduğu bu yıl da, kısa saçlara sahip olan kişilerin daha çok tercih etmesi gerektiğini önermektedir. Uzun saçların ise 4, 5 kadar kat atılarak şekil verilmesi gerektiğini belirten uzmanlar, aynı zamanda uzun saçlı hanımların saç rengini koyulaştırılması gerektiğini tavsiye ediyor. Kısa saçların sarı tonlarında boyatılmasını da belirten stil danışmanları, 2013 saç modelleri arasında katlı kesimin en fazla kısa saçlarda kendini gösterdiğini belirtmekte. 
Son olarak, 2013 saç modelleri arasında, saçlara yapılan düz fön, bu sene daha da fazla tercih edilecek. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
elem nur piliç 2 yıl önce

bu saç modelleri çok güzel