Kadınların güzelliğine güzellik katan ilk şey havalı ve dolgun saçlardır. Kadınlar saçlarını birbirinden farklı modeller yaparak günü değişik saç şekilleri ile geçirirler. Dolayısı ile kadınların en önemli güzelliği saçlarıdır ve saçlarına gereken özeni ellerinden geldiği kadar göstermeye çalışırlar. Ama birçok olumsuz nedenlerden dolayı saçlar dökülür ve uzama zamanı oldukça yavaşlar. Bu da kadınların isteyecekleri son şeydir. Saçların dökülmesi ve geç uzaması nedenleri arasında; sağlıksal sorunlar, stres, düzensiz beslenme, sigara tüketimi, kalitesiz şampuan kullanımı ve saçlara uygulanan kimyasal boyalar vardır. Ama saçların daha çabuk uzamasını ve dökülmesini azaltacak bir maske ile bu işin üstesinden gelebilirsiniz. Her evin buzdolabında bulunan havuç sebzeler arasında saçların en iyi sebzesi olarak keşfedildi. Havuç maskesi ile saç uzatma modası oldukça yaygınlaştı. 

 Oldukça da etkili bir maske olduğunu, birçok kullanıcı onayladı. Hem ekonomik hem de tamamen doğal olan bu maske sayesinde saçlarınızı eskisi gibi dolgun olmasına ve daha çabuk uzamasına şahit olacaksınız. Havuç maskesi ile saç uzatma, oldukça kolay bir yöntem. Çünkü hazırlanması hem çok kolay hem de çok çabuk bir süre ile maskeyi hazırlayabilirsiniz.

Hazırlayacağınız maskenin malzemeleri;
2 veya 3 adet havuç,
oda sıcaklığında bekletilmiş 1 adet yumurta ve 3 su bardağı kadar su.

Hazırlanışı ise; verilen havuçlar rendelenir verilen ölçüdeki su kaynatılır ve ayrı bir kaba rendelenen havuçlar kaynatılmış suya koyulur ve bu karışımı süzüp havuçları ayırdıktan sonra, süzülen suya yumurta kırılır. Hazırlanan maske ılıyıncaya kadar beklenir ve yaklaşık olarak 1 saat saçta bekletilir. Daha sonra ılık bir su ile saç şampuanlanarak temizlenir.

 Verilen bu mucizevî maske ile saçlarınız çok çabuk uzayacaktır. Bu yüzden havuç maskesi ile saç uzatma yöntemi oldukça yaygın bir doğal maske haline gelmiştir. 


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
aslınaz 2 yıl önce

bu tarifteki mlzemeler ile karışım yaklaşık kaç gün gidiyo hergün hazırlamak gerekiyo mu