Gözleri büyük göstermek için

Çoğu kadın gözlerinin büyük iri iri olmasını ister. Gözleri büyük göstermek için yapacağımız makyaj türleri bellidir.

Gözleri büyük göstermek için

 Gözlerinizi büyük göstermek için gözlerinizin alt kısmını, üst kısmını ve kirpik diplerini daha koyu yaparsanız gözler daha irileşir ve açılır.

Göz içine beyaz kalem çekmek gözleri irileştirebilir fakat beyaz kalem çekmek bakışları biraz patlatacağı için içine biraz daha parlak tonlarda yeşil, mavi, sedefli her ton olabilir. Biraz ışıltılı bir göz kalemi de çekilerek göz bakışı hem aydınlatılıp, hem parlatılıp, hem de biraz daha irileştirilebilir. Fakat mutlaka kirpik diplerimize, alt kısımlara bir gölge yapılması gerekir ki gözler biraz daha iri biraz daha açık gözüksün. Eğer çok çok küçük bir göz ise kesinlikle göz içine herhangi bir şekilde ne bir koyu ne de farklı bir renkte kalem asla uygulanmaz. Eğer çok birbirine bitişik ve yuvarlaksa göz, göz köşeleri açık bırakılarak, her iki tarafa açık çizgi yapılarak göz daha çekik, daha açık ve bir badem şekline dönüştürülebilir. Gözümüzün üzerine eyelinerımızı daha belirgin çekebiliriz. Eğer göz çok küçükse eyelinerımızı sadece yarıdan başlayarak, kenardan uca, yukarı doğru açık olarak çekebiliriz.

 Eğer ortalama bir göz ise üzeri, altı ve içi dahil koyu yapıldığında da, içe koyu sürüldüğünde de göz küçülmez aksine biraz daha belirginleşip öne çıkar.


karakter kaldı.
Yorum Gönder

Copyright © 2016

Copyright © by BizKadinlar.Com

foto galeri

  • Kısa Saç Modelleri 2016
  • 2016 İstikbal Oturma Grupları Modelleri

iletişim

  • Sitemizde herhangi bir ürünün satışı yoktur. Reklam için mail : admin@bizkadinlar.com