2013 Bindallı Modelleri

Adetlerimize göre evlenmeden bir ya da Birkaç gün önce kına gecesi ve eğlencesi düzenlenir. Kına gecesinde gelin, kına yakılacağı zaman bindallı ya da kaftan giyer.

2013 Bindallı Modelleri
 Çok eski bir gelenek olan kına gecelerinde giyilen bindallı modellerinde Osmanlı'dan izler taşımaktadır. 2013 Bindallı Modellerinde yine Osmanlı'nın izlerini görüyoruz.

 Bindallının en çok tercih edilen rengi kırmızıdır. Kırmızı üzerine sarı yaldızlı işlemeler geleneksel Türk motiflerini yansıtmaktadır. Bindallılar genelde 2 ya da üç parça olarak tasarlanır. Şalvar şeklinde alt kıyafetinin üzerine bluz ve onun üzerine kaftan giyilir. Bu özel kıyafet geline o gece ayrı bir hava katmaktadır. 2013 Bindallı Modelleri özellikle renkleri açısından zenginleşmiştir. Kırmızı en çok tercih edilen geleneksek renk olsa da üreticiler farklı renklerde bindallıları da gelinlerin beğenisine sunmak için hazırlamışlardır. Farklı olmayı seven gelinler bordo, yeşil, mor, lacivert ve pembe tonlarında hazırlanmış bindallı modellerini kaçırmamalılardır. 2013 Bindallı Modellerinde bindallıyı tamamlayan eksesuarlara da önem verilmiştir. Özellikle gelin başına takılan bindallı renginde süslü taşlar gelinin havasını değiştirmektedir. Bu aksesuarla Osmanlı izleri daha çok hissedilir hale geliyor. Geline kına yakıldıktan eline eldiven geçirmek yerine kırmızı kumaştan lastikli gül koymak moda haline geldi. 2013 Bindallı Modasını takip ederken bunlar da atlanmaması gereken noktalardır. Bu aksesuarlar bindallıyla takım ürünlerdir. Bindallıyı tamamlayıcı topuklu, işlemeli ayakkabılar da bu yıl oldukça moda haline geldi.

 Bindallılarda daha çok kadife ya da atlas kumaş kullanılır. Üzerinde sim ile çiçek, yaprak, dal vb işlemeler olan bindallılar göze oldukça hoş görünmektedir. Gelinlerin bu mutlu gününde kendilerini güzel ve özel hissetmeleri gerekir. Bindallı bu açıdan özellikle manevi anlamda gelinler için özel bir kıyafettir. 

 
karakter kaldı.
Yorum Gönder

4 YORUM

 • Misafir Avatar

  zeliha yıldız

  3 yıl önce

    (0)  Cevapla

  çok güzeller fiatı nekadar çok beyendim • Misafir Avatar

  pelin karaca

  3 yıl önce

    (0)  Cevapla

  modeller birbirinden güzel bayıldım

 • Misafir Avatar

  esma

  2 yıl önce

    (0)  Cevapla

  arkadaslar merhaba ben bi modeli çok beğendim yalni fiyatni ogrenemiyorum bana yardimci olur musunuz lutfen

 • Misafir Avatar

  Sadiye

  1 ay önce

    (0)  Cevapla

  Iyi aksamlar ben 6.siradaki alti salvar üstü elbise gibi uzun basinda sakli olani cok beyendim fitayi nedir acaba.

Copyright © 2016

Copyright © by BizKadinlar.Com

foto galeri

 • Kısa Saç Modelleri 2016
 • 2016 İstikbal Oturma Grupları Modelleri

iletişim

 • Sitemizde herhangi bir ürünün satışı yoktur. Reklam için mail : admin@bizkadinlar.com