İlişkiden kaç gün sonra gebelik belli olur?

Halk arasında ki hamile kalma günleri olarak bilinen gebe kalma günleri, ovulasyon dönemi hesaplama konumuzu güncelliyor ve bu konumuza yeni bilgiler daha ekliyoruz bu yazımızda...

İlişkiden kaç gün sonra gebelik belli olur?

 İlişkiden ne kadar sonra hamilelik belli olur diye merak edenler için, erken gebelik belirtileri hakkında bilgiler sunuyor ve ilişkiden ne kadar sonra hamilelik anlaşılır gibi merak ettiğiniz sorulara yanıtlar aktarıyoruz.

 Evet arkadaşlar, ilişkiden kaç gün sonra gebelik belli olur ya da ilişkiden kaç gün sonra hamile kalınır buyrun aşağıda öğrenelim.   Siklus, adetin birinci gününden diğer adetin birinci gününe kadar geçen süredir. Bu siklus düzenli adet gören kadınlarda genellikle 28 gündür. Bu siklusun tam ortasında ovulasyon (yumurtlama) olur. 28 günde bir adet görmeyen bayanlarda ise ovulasyon günü şöyle hesaplanır: Örneğin 30 günde bir adet gören bir bayanda 30′dan 14 gün çıkarılır, geriye kalan 16 gün, adetin ilk gününden itibaren 16. günde yumurtlama olduğunu gösterir. Bu ovulasyon gününden 5 gün öncesi ve sonrası “tehlikeli” yada “hamile kalınmaya müsait” günlerdir. Ancak teorik olarak kadında adetin her dönemindeki ilişkide gebelik oluşabilir. Oluşan gebeliği anlamanın en erken yolu beklenen adete 3-5 gün kala kanda beta HCG ölçümü yapmaktır. Bu ölçüm yüksek çıktığında (>10) gebelik henüz adet gecikmesi olmadan anlaşılabilir.  

 Diğer bir yol da adet gecikmesi olduktan sonra en erken birinci haftada idrarda gebelik testi yaptırmaktır. Gebeliği oluşmadan önlemenin birtakım yolları olmakla beraber bunlar ilişkiden sonraki ilk üç gün içinde ve gerçekten gerekli durumlarda kullanılırlar. 

karakter kaldı.
Yorum Gönder

2 YORUM

 • Misafir Avatar

  sele ka

  3 yıl önce

    (0)  Cevapla

  mayis ayi adet gormem oldi ben artik 10 tane test yokladim nekativdi ben ne edim

 • Misafir Avatar

  sibel gören

  3 yıl önce

    (0)  Cevapla

  1 yıllık evliyim çocuğum olmuyo

Copyright © 2016

Copyright © by BizKadinlar.Com

foto galeri

 • Kısa Saç Modelleri 2016
 • 2016 İstikbal Oturma Grupları Modelleri

iletişim

 • Sitemizde herhangi bir ürünün satışı yoktur. Reklam için mail : admin@bizkadinlar.com