Hamilelik Kaç Günde Belli Olur?

Genel olarak kadın gebelik riskini en çok yaşadığı tarih aralıkları, regltarihinden 14. Gününe denk gelir. Kadın 14. gün ve civarında ilişkiye girerek hamile kalma olasılığını arttırır ve kadını anneliğe taşımayabasamak olarak hazırlar.

Hamilelik Kaç Günde Belli Olur?
 Asıl önemli olan ise bu sürecin sonunda hamile kalınıp kalınmadığının anlaşılmasıdır.

 Hamilelik kaç günde belli olur diye merak edebilirsiniz. Aslında bu genel olarak ilişkiyegirdiğinizgünden itibaren değil, yumurtlamaya başlamanızdan sonra sayılarak yaklaşık 15 günsonra ortaya çıkan bir süreçtir.

 Örnek ile anlatmak gerekirse; örneğin ayın 1inde adet oldunuz. Sizin yaklaşık yumurtlama döneminiz 12. Gün ile 16. Gün arasında değişiklik gösterilir. Hamile kalıp kalmadığınızı da yumurtalama dönemi sonrası yanı bir dahaki ayın 1 i gibi öğrenebilirsiniz. Genelde ilişkiye girdikten sonra 15 gün içerisinde size sinyaller verilmeye başlanır.

 Her ay olmanız gereken adet kanamanızı olmuyorsanız hemen bir test yaptırmalı ve sonucu değerlendirmelisiniz. Eğer sonucunuz negatif çıkıyor ve siz hala hastalanmıyorsanız mutlaka birkaç gün sonra tekrar bir test alıp denemelisiniz. Çoğu zaman idrar testlerinde sonuçlar hemen çıkmaz ve ilk günler hata verebilir. Sizler hataya yer vermemek adına en az 2 adet yaparak ve ara ara tekrarlayarak eksin sonucu öğrenebilirsiniz.

 Dilerseniz regl tarihiniz geçtikten sonra kan testi yaparak kesin sonuçta alabilirsiniz. Daha erken ve kesin sonuç vererek kan testi tamamen acısız ve ortalama 3 saat içinde sonuçlanan bir işlemdir. Bir klinikte yaptırabilir ve kendiniz bile sonucu değerlendirebilirsiniz. Sizlerde anne olmaya hazırlanıyor iseniz, asla kendinizi sıkmadan ve telaşa girmeden hamile kalmaya çalışınız. Bu kutsal ve eşsiz duyguyu yaşamanızı temenni ederiz. Her zamana sabrınızı koruyarak ve acele etmeden hamile kalma çalışmalarına devam edebilirsiniz.

 

karakter kaldı.
Yorum Gönder

Copyright © 2016

Copyright © by BizKadinlar.Com

foto galeri

  • Kısa Saç Modelleri 2016
  • 2016 İstikbal Oturma Grupları Modelleri

iletişim

  • Sitemizde herhangi bir ürünün satışı yoktur. Reklam için mail : admin@bizkadinlar.com