Bebegim kızmı erkekmi nasıl anlarım

Anne adayları bir bebek beklediklerini hissettiği yada öğrendikleri andan itibaren bebeğim kızmı, erkek mi nasıl anlarım acaba? Diye merak etmeye başlarlar.

Bebegim kızmı erkekmi nasıl anlarım
 Bu nedenle 3. aydan itibaren kadın doğum uzmanına kontrol için gittiklerinde büyük bir heyecana kapılırlar. Nadiren de olsa doktorlar 12. haftanın sonuna doğur bebeğin cinsiyeti hakkında bir tahmin yapabilseler de bunu anne yada baba adayına açıklamazlar. Kadın doğum uzmanları anne karnındaki bebeğin cinsiyetini genel olarak 16. haftadan itibaren daha net görürler ve bebeğin cinsiyetini anne ve babaya açıklarlar.

 Nadiren de olsa ultrasonlu muayene sonrası doktor bebeğin cinsiyetini yanlış belirleyebilir. Kimi zamanda bebeğin cinsiyeti uzun süre tespit edilemez. Bunun başlıca nedenleri ultrason muayenesi anında bebeğiniz hareketsiz bir şekilde durmuş ise, bebeğinizin uyuyor ise, kordonları cinsiyet organını kapatmış yada bebeğin duruş şeklinden dolayı cinsiyet organını göstermemiş olmasıdır. Tıbbın ve teknolojinin bu kadar gelişmiş olmadığı anne ve büyük annelerimiz zamanında da anne adayları bebeklerinin cinsiyetini merak eder ve bunun için çeşitli tahminler yaparlardı.

 

 Yapılan tahminler çoğu zaman yanıltıcı olsa da insanlar bu büyük merak karşısında çeşitli yollara başvurmuşlardır. Örneğin hamilelik sırasında canı ekşi yiyecekler çekmiş ise, gebelik anne adayını güzelleştirmişse, karnı bir top gibi yuvarlak ise, baş ağrısı fazla ise bebeğin cinsiyeti erkek olarak tahmin edilirdi. Eğer anne adayının midesi çok bulanıyorsa, anne adayının poposu ve basenleri büyümüşse, idrarı donuk sarı ise, anne adayı sürekli tatlıya aş eriyorsa beklenen bebeğin kız olduğu tahmin edilirmiş. 

 Sizde bebeğim kız mı erkek mi nasıl anlarım? Diye merak ediyor iseniz, 16. haftadan sonra ultrasona girerek merakınızı giderebilirsiniz. Bebeğiniz cinsiyetini ultrasonda göstermiyor ise doğruluk şansı oldukça düşük olan büyük annelerimizin zamanında yaptığı gibi kendinizden yola çıkarak bebeğinizin cinsiyeti için bir tahminde bulunabilirsiniz.
 karakter kaldı.
Yorum Gönder

11 YORUM

 • Misafir Avatar

  sevinc

  2 yıl önce

    (0)  Cevapla

  mais te hamile kaldim 3mais

 • Misafir Avatar

  alev

  1 yıl önce

    (0)  Cevapla

  ben beş aylık hamileyim hamiligimin ilk dönem lerinde mide bulantisi baş ağrısı cok cektim ve bebegim ucbucuk aylık olunca karnimin altında atan bir bir sey vardi ilk hamileligim kizdi ve hic böyle seyler yasamadim sizde bebeğim cinsiyeti ne olabilir

 • Misafir Avatar

  Elif

  1 yıl önce

    (0)  Cevapla

  Bende 2 aylık gebeyim başım ve belim çok ağrıyo içimede hep erkek olucakmış gibi doğuyo hadi hayorlısı :)

 • Misafir Avatar

  nermin

  1 yıl önce

    (0)  Cevapla

  ben 12-13 haftalık olurken doktor erkek benzetiyorum demisdi beş ayında kız dedi anlamadım yardim edin anlayan varsa

 • Misafir Avatar

  İPEK

  13 ay önce

    (0)  Cevapla

  ben dogurdum benimki kız Allah herkese nasip etsin

 • Misafir Avatar

  serap

  13 ay önce

    (0)  Cevapla

  kızlarım da bol bol tatlılar helvalar dondurmalar yedım ve 4 ay boyuncada bol bol kustum ama 3 hamılelıgım de devamlı eksı ler tuzlular ve tursular yedım hıccc kusmadım erkekkolucak

 • Misafir Avatar

  mavis

  12 ay önce

    (0)  Cevapla

  Meraba iki oglum var ve ucuncuye hamileyim 18haftalik hamileyim ve doktor erkek oldunu soyledi yanila bilirlermi oncelikle hayirlisi olsun ama kiz istiyoruz

 • Misafir Avatar

  aysun

  12 ay önce

    (0)  Cevapla

  ben 14 haftalik hamileyim ikinci bebegim ilk hamileligim mukemmeldi bedenen cok rahattim sadece eksiyi cok yiyiyordum ve fazla kilo alamadim oglum oldu simdi ise tam tersine cok kötü bir hamilelik geciriyorum daha cok meyva ve tatli tüketiyorum bebegimin cinsiyetini büyük bir merakla bekliyorum.

Copyright © 2016

Copyright © by BizKadinlar.Com

foto galeri

 • Kısa Saç Modelleri 2016
 • 2016 İstikbal Oturma Grupları Modelleri

iletişim

 • Sitemizde herhangi bir ürünün satışı yoktur. Reklam için mail : admin@bizkadinlar.com