Çiçek sevgisi her kişide farklı boyutta olu kimileri sever ama bakmak istemez, kimiler çiçek bakımından büyük keyfi alır kimileride sadece bakımı ile uğraşmamak için evine dahi sokmaz.
Ev çiçeklerinin bakımı sanıldığı kadar ne zordur ne de zahmetlidir. Zaten çiçek sevgisi olan bir kişi bu bakım işlemlerini büyük bir zevk ile yapar hatta bu tür insanlar için toprakla çiçekle uğraşmak tam bir tedavi değerindedir.

Saksı çiçekleri ya da salon çiçekleri dediğimiz çiçek türleri, aslında birer ev çiçeğidir ve ev çiçeklerinin bakımı sadece birkaç püf noktasına dikkat ederek çok daha kolay ve çok daha sağlıklı bir hale getirilebilir.
Örneğin ev çiçeklerinin bakımında dikkat edilecek hususlar şunlardır;

- Nerede ise çoğu çiçek doğrudan güneş ışınlarına maruz kalmayı sevmez ve ya yaprakları kavrulur ya da küser açmaz. Bunun için özellikle de yaz aylarında kuzey yöne bakan cam önü ya da cam kenarı uygun bir yerdir.

- Büyümesi için oda sıcaklığının sabit bir ayarda olması da çok önemlidir. Mesela kış aylarında soğuk gelebilecek yerlerde bırakılmaması gerekir.

- Çiçeğine göre değişkenlik gösteren sulama ve toprak havalandırma ya da değişimi hakkında genel bir bilgiye ulaşın ve bu kurallara uyun.Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×