Makyajın kalıcı olması için

Özellikle çalışan bayanların en büyük sıkıntılarından biride makyaj tazelemek veya rujlarının ilk sürdüğü canlılık ve parlaklıkta kalmasını sağlamaktır. Bayanları kolay uygulanabilir ve bir o kadar da kalıcı makyaja kavuşturmak için ip uçları araştırdık.

Makyajın kalıcı olması içinRuj Kalıcılığı için;  


1- Dudak kalemiyle (tabiki kullanacağınız ruja ve dudak renginize uygun) dudakların hatlarını belirleyin ve içine de hafifçe dudak kalemini uygulayın.

2- Kalemin üzerine bir kat hafif pudra rürüşü yapın.

3- Kullanacağınız ruj yada parlatıcıyı sürdükten sonra bir kat daha pudralayıp dudakları son olarakta tekrar kullanacağınız ruj parlatıcıyı uygulayın. İnanın eskisinden çok daha kalıcı dudak makyajına sahip olacaksınız.


Fondöten Kalıcılığı İçin;


1- Temizlenmiş bir cilt olmalı öncelikle. Çünkü temiz bir zemin her zaman üzerine yapılan her işlemi çok daha güzel gösterir ve kabul eder.

2- Cildimize uygun bir nemlendiriciyi makyajımızdan yarım saat önce cildimize uygulayalım ki; nemlendirici cilt gözeneklerine yerleşsin fondöten onunla beraber cildimizin alt kısmına yerleşmesin.

3- Nemlenen cilde yine cilt tonumuza ve yapısına uygun bir fondöten uygulandıktan sonra; elimizle yüzümüze hafif bastıralım ve fondöteni yerleştirelim. Kalıcılığı böylece daha artırmış oluruz. 

4- Fondötenden sonrası daha uzun süreli makyajı kalıcılığı için pudra kullanmak en mantıklısı. Hem bebeksi bir cilde, hemde gün boyu sizi kurtaracak bir makyaja sahip olabilirsiniz. Bu işlemlerden sonra cildimize uygulayacağımız her işlem daha kalıcı olacaktır hanımlar. 

karakter kaldı.
Yorum Gönder

Copyright © 2016

Copyright © by BizKadinlar.Com

foto galeri

  • Kısa Saç Modelleri 2016
  • 2016 İstikbal Oturma Grupları Modelleri

iletişim

  • Sitemizde herhangi bir ürünün satışı yoktur. Reklam için mail : admin@bizkadinlar.com