Doğal peeling maskeleri

Cildimiz zamanla dış etmenlerden ( hava kirliliği, sigara dumanı, güneş ışınları,) vs. yıpranır, solar hatta yaşlı bir yapıya sahip olur.

Doğal peeling maskeleri
 Cildimizi korumamız ve yaşlanmasını geciktirmemiz için bizim de yapabileceğimiz çok çeşit şeyler vardır. Mesela evde kendi imkânlarımızla maskeler yapıp cildimizi daha sağlıklı ve canlı bir görünüm kazandırabiliriz. Ama bu maskelerden önce cildimizi temiz tutmaya özen gösterip, düzenli olarak peeling yapmamız gerekecektir.
Nedir bu peeling denilen mucizevi şey?

 Peeling yıpranmış cildimizi soyup yerine yenilenmiş cildimizi kazandırır bize ve gözeneklerin açılıp içlerinin temizlenmesiyle daha parlak daha taze bir görünüm kazanmasını sağlar.
Peelin nasıl ve ne zaman yapılmalıdır?

 İlk önce cildimizi bir temizleme sütü veya doğal yapılmış bir sabun yardımı ile temizlemeli ardından da gülsuyu veya cilt tipinize uygun bir tonik yardımı ile arındırmalıyız, sonrada on dakika kadar sıcak su dolu bir kapta başımıza bir örtü alarak buharda bekletmeliyiz ki gözeneklerimiz iyice açılsın kirler ve lekeler arınsın. Daha sonrasın da bir çorba kaşığı yulaf ezmesi, bir çorba kaşığı yoğurt ve bir iki damla limon suyunu karıştırarak cildimize dairesel şekilde hareketler yaparak sürüp beş on dakika bekledikten sonra,  ılık su yardımı ile yıkayıp kurulayıp cilt tipimize uygun bir nemlendirici sürmeliyiz.

 Bir başka doğal peeling maske önermek gerekirse bir çay kaşığı toz şeker i ufak bir kâsenin içine dökelim üstüne bir çay kaşığı tuz ve bir çay kaşığı da limon suyu sıkalım ve bir çay kaşığı da süt ekleyip iyice karıştıralım. Yukarıda ki gibi cildimizi temizleyip arındırdıktan sonra bu doğal maskemizi cildimize iyice ovarak yedirip beş on dakika bekledikten sonra durulayıp nemlendirici kremimizi sürelim.

 

karakter kaldı.
Yorum Gönder

Copyright © 2016

Copyright © by BizKadinlar.Com

foto galeri

  • Kısa Saç Modelleri 2016
  • 2016 İstikbal Oturma Grupları Modelleri

iletişim

  • Sitemizde herhangi bir ürünün satışı yoktur. Reklam için mail : admin@bizkadinlar.com