Lahana ile zayıflama

Evet yanlış duymadınız lahana yiyerek, suyunu içerek zayıflamanız mümkün. Hem sağlıklı beslenmiş olursunuz hemde sağlıklı bir yemek yiyerek kilo verebilirsiniz.

Lahana ile zayıflama
Turpgiller familyasından olan lahana bitkisi, geniş ve kat kat yaprakları olan kış aylarında yetiştirilen bir bitki türüdür. En çok Türkiye'de yaygın olan lahana, dünyanın bazı yerlerinde farklı türleri yetişmektedir. Karalahana, kırmızı lahana, brüksel lahanası, brokoli gibi çok sayıda çeşidi olan lahananın içeriğinde B,C,E vitaminleri, potasyum, kükürt, arsenik, karbonhidrat bulunduğundan birçok sayıda hastalıklara deva olmaktadır. Zayıflama da bunlardan sadece biridir. Lahana posalı bir yiyecek olduğundan bağırsakları düzenli olarak çalıştırır. Zayıflamak için daha çok lahana suyu tercih edilmektedir. Lahana suyu diyeti yaparak sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sadece 4-5 adet beyaz lahana yaprağına 3 su bardağı suda ekleyerek kaynatmak. Lahana suyunun daha güzel bir kıvama gelmesi için lahana suyu kaynadıktan sonra lahana yapraklarını suyun içinden alın. Soğumaya bırakılan lahana suyunu soğuduktan sonra yemeklerden önce 1 su bardağı içebilirsiniz. Lahana suyu diyeti yaparken bol su tüketmeye çalışın. Çünkü sindirim sistemi daha hızlı çalışacağından daha çabuk zayıflayamaya yardımcı olacaktır.
Eğer lahana suyunun tadını beğenmezseniz içine limon suyu da katabilirsiniz. Bu diyete göre ortalama haftada 2 kilo verebilirsiniz.

Lahana diyeti yaparken, fazla yağlı, şekerli gibi gıdalardan uzak durmanız gerekir. Lif açısından zengin olan meyve, sebze ve kuru baklagil tüketmeniz gerekir. Bunun yanı sıra egzersiz de yapmanız önerilir. Böylelikle hem kolayca zayıflayabilir, hem de sağlığınıza dikkat etmiş olursunuz.
 

karakter kaldı.
Yorum Gönder

Copyright © 2016

Copyright © by BizKadinlar.Com

foto galeri

  • Kısa Saç Modelleri 2016
  • 2016 İstikbal Oturma Grupları Modelleri

iletişim

  • Sitemizde herhangi bir ürünün satışı yoktur. Reklam için mail : admin@bizkadinlar.com